300g Permanent Makeup Pen Machine 35000r/Min Eyebrow Electric Microblading Pen
300g permanent makeup pen machine
,permanent makeup pen machine 35000r/min
,eyebrow electric microblading pen
Basic Properties
Trading Properties
Korean battery charging type Permanent Makeup Tattoo Machine Eyebrow bleaching lip line
1,Adjust needle length exactly, perfect to control out of needle length.0mm~2mm available
2.With excellent speed adjustment, according to different operation to achieve to the perfect Rotational Speed, the highest could get to 35000r/min .
3. Voltage of power supply is 110V ~240V. International General 6. small noise, the noise has been dealed with less than 15 db.
4. suitable for eyebrows, eyelids and lips,also for small tattoo design.
5. Retail,wholesale,OEM and ODM provided.
Product Tips
1. Stable power supply .
2. Precision work to facilitate movement of the needle straight.
3. Precision machining the end of the needle used.
4. Easy adjustment needle length.
5. There is no strain on your wrist and light handpiece (for prolonged use OK)
6. One-touch speed level conversion.
7. Handpiece satisfying sense of the contemporary design (ergonomic grip design)
8. The needle kinds : 1R, 2R, 3R(0.35mm), 3R(0.40mm), 4F, 5R,7R ,MTS Needle
|
Product Information
|
|
|
Brand Name
|
Golden Sunrise |
|
Material
|
Stainless Steel |
|
Model Number
|
GS-1011 |
| Color | Silver / Rose / Champagne |
| Weight | 300g |
| Speed | Maximum speed 35000 RPM |
| Certification | CE/SGS/TUV/BV |
| Size | 13.5cm*2cm |
| MOQ | 20 pens |
| Needle Specification | 0.35-0.4mm |
| Needle Size | 1R 3R 5R 7R 5F 7F etc. |
| Usage | Eyebrow, eyeliner, lip, body tattoo etc |
Three Colors To Choose



We supply 7*24 hours online technology support.
Professional solution one by one.
Custom configuration is acceptable.